کد خبر : 17861 دوشنبه 13 مهر 1394 - 12:59:00
سومین-جشنواره-ملی-امنیت-فضای-تبادل-اطلاعات-برگزار-می‌شود

سومین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات برگزار می‌شود

سیناپرس: سومین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات ۴ و ۵ آذرماه امسال در دانشگاه صنعتی اصفهان و با همکاری مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای – ماهر – برگزار می شود.

 سومین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات با محوریت مرکز تخصصی آپا (آگاهی رسانی- پشتیبانی- امداد) دانشگاه صنعتی اصفهان و با همکاری مرکز ماهر در آذرماه امسال برگزار می شود که مسابقات مقدماتی برای انتخاب برگزیدگان این جشنواره، آغاز شده است.

براین اساس مرحله نخست رقابت خبرگان امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور در مسابقه ملی «فتح پرچم» از سوی مراکز آپا و ماهر دانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد و بیش از ۱۳۷ نفر از خبرگان امنیتی کشور در این مسابقه حضور یافتند.

در این مرحله توانایی شرکت کنندگان، در محورهایی همچون وب، شبکه، مهندسی معکوس، رمزنگاری، پنهان‌نگاری، جرم‌شناسی و کشف آسیب‌پذیری مورد ارزیابی قرار گرفت. همچنین مسابقات آنلاین حمله دفاعی و مانور سایبری - مسابقات CTF – برگزار شد که یک مانور شبیه‌سازی شده در فضای سایبری محسوب می شود و در آن متخصصان امنیت اطلاعات و ارتباطات به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

برگزیدگان این مرحله به مرحله نهایی جشنواره که آذرماه برگزار می شود راه خواهند یافت. برگزاری نمایشگاه ترویجی امنیت فضای تبادل اطلاعات و همایش و کارگاههای تخصصی از دیگر محورهای این جشنواره است.در ادامه این جشنواره، رویداد کسب و کار نو افتا (security startup) آغاز خواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]