کد خبر : 16689 سه شنبه 31 شهریور 1394 - 16:29:20
دانشگاه-صنعتی-اصفهان-رتبه-نخست-مسابقات-عملیات-حرارتی-کشور-را-کسب-کرد

دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه نخست مسابقات عملیات حرارتی کشور را کسب کرد

دوازدهمین دوره مسابقات دانشجویی عملیات حرارتی کشور با کسب مقام نخست دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در دو بخش آهنی و غیرآهنی به پایان رسید.

در این دوره از رقابت‌ها که 21 تا 26 شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، تیم عملیات حرارتی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان تحت عنوان IUT متشکل از احسان تابش و بهنوش ستاری بابوکانی مقام نخست بخش آهنی این رقابت‌ها را به خود اختصاص دادند.

در بخش غیرآهنی این مسابقات نیز تیم درخش متال دانشگاه صنعتی اصفهان متشکل از حمیدرضا غریبی، محمد مهدی نیا و میثم محمد کریمی عنوان نخست این بخش را کسب کردند.

همچنین دانشجویان رشته مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان که به سرپرستی مهندس مرتضی صفری در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند در دیگر تیم اعزامی به این مسابقات با نام متالمن و متشکل از بهروز الهی، حمیدرضا مختاری و مرتضی زنگنه فرد موفق به کسب عنوان چهارم بخش آهنی شدند.

عملیات حرارتی عبارت است از اعمال سیکل‌های حرارتی گرم و سرد کردن که منجر به بهبود خواص مکانیکی قطعه مورد نظر شده و ضمن افزایش سختی، استحکام، مقاومت به سایش، مقاومت به ضربه و دیگر خواص این قطعه، صرفه اقتصادی مطلوبی را برای بخش‌های تولیدی به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا ، گفتنی است، دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در ادوار متعدد گذشته از مسابقات عملیات حرارتی کشور، عناوین برتر این رقابت‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها