کد خبر : 16545 دوشنبه 30 شهریور 1394 - 10:43:27
رونمایی-از-ربات-بالگرد-ققنوس-محققان-دانشگاهی

رونمایی از ربات بالگرد ققنوس محققان دانشگاهی

سیناپرس: ربات بالگرد ققنوس به همت بسیج دانشجویی و انجمن علمی هوافضای واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با قابلیت‌های متنوع جهت عملیات مختلف، همزمان با آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس رونمایی شد.

ربات بالگرد ققنوس با حضور فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران و دکتر علی عباسپور، رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد.

مصطفی ابراهیمی، عضو تیم ققنوس درباره این ربات گفت: نام این ربات با الهام از نام ققنوس پرنده‌ای افسانه‌ای با همین نام، انتخاب شد.وی مداومت پروازی این ربات را یک ساعت و وزن آن را چهار کیلوگرم اعلام کرد و ادامه داد: وزن ربات بالگرد ققنوس در زمان داشتن سوخت، 6.5 کیلوگرم خواهد بود.

مرتضی عباسی، عضو دیگر تیم ققنوس و از دانشجویان مخترع بسیجی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با بیان اینکه جنس بدنه این ربات از فایبر گلاس و تیغه‌های روتور آن فیبر کربن است، اظهار کرد: موتور ققنوس، بنزین سوز با حجم 26 سی سی با توان سه اسب بخار و 1800 دور در دقیقه و سیستم خنک کننده موتور هوای محیط است.

این دانشجوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با اشاره به ظرفیت باک 800 سی سی ربات بالگرد مذکور، تصریح کرد: سرعت کروز در شرایط ایده‌آل 100کیلومتر بر ساعت بوده و به طور کلی این بالگرد در دو کلاس آموزشی و عملیاتی طراحی شده است.

کلید واژه ها: ربات - دانشگاه آزاد - محققان -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]