کد خبر : 15575 چهارشنبه 18 شهریور 1394 - 12:10:17
در-شهرک-علمی-و-تحقیقاتی-اصفهان،-کسب-و-کار-به-وسیله-علوم-زنده-می‌شود

وزیر اقتصاد ایالت بادن-ووتنبرگ آلمان:

در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، کسب و کار به وسیله علوم زنده می‌شود

سیناپرس: وزیر اقتصاد ایالت بادن-ووتنبرگ و هیات تجاری آلمانی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کردند.

 دکتر نیلز اشمیت با بیان اینکه سرمایه‌گذاری آلمان در تحقیق و توسعه تقریبا پنج درصد تولید ناخالص ملی است، گفت: خوشبختانه ما بالاتر از هدف اتحادیه اروپا حرکت می‌کنیم.

 

وی با اشاره به اهمیت سرماه‌گذاری بخش خصوصی در کشورش اظهار کرد: محیطی که برای شرکت‌های خصوصی وجود دارد بسیار مستعد برای پرورش روحیه نوآوری بوده و این به مفهوم سرمایه‌گذاری میلیون‌ها یورو بر روی تحقیقات و آموزش است.

وزیر اقتصاد ایالت بادن-ووتنبرگ با اشاره به شبکه منسجم موجود از سازمان‌های تحقیقاتی در آلمان افزود: ما بسیار خوشحال و خوشوقت هستیم که اطلاعات بیشتری از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان جهت همکاری در این زمینه به دست آوریم.
وی با بیان اینکه من متوجه شدم که در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، کسب و کار به وسیله علوم زنده می‌شود، ادامه داد: شعار ما در بادن ووتنبرگ نیز این همین است لذا با توجه به اشتراک هدف هردو طرف، خوشحالیم ارتباطات جهت همکاری‌ها بیشتر شود. در ادامه این هیات از شرکتهای دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کردند.
شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان به عنوان يك سازمان مستقل با هدف توسعه مبتني بر دانايي از طريق ايجاد مراكز رشد و پارك‌هاي علم و فناوري در اصفهان، قطب اقتصادي و صنعتي ايران شكل گرفته است. اين سازمان به عنوان اولين سازمان موسس مراكز رشد و پارك‌هاي علم و فناوري در كشور، تلاش مي‌كند تا با ايجاد بستري مناسب براي توسعه فعاليت‌ شركت‌هاي دانش‌بنيان، زمينه لازم را براي تجاري‌سازي دستاوردهاي آن‌ها و جذب سرمايه‌گذاري‌هاي داخلي و خارجي فراهم آورد. در حال حاضر بیش از 400 شرکت دانش بنیان در این شهرک مستقر هستند.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها