کد خبر : 1554 یکشنبه 19 بهمن 1393 - 07:36:44
گزارش-تصویری-از-هنر-حکاکی-بر-پوسته-تخم-مرغ

گزارش تصویری از هنر حکاکی بر پوسته تخم مرغ

سیناپرس: مرکز فرهنگی شهر Shizuishan در کشور چین ، اقدام به پرپائی نمایشگاهی از آثار هنری و صنایع دستی مینگ ژیا Ming Xia هنرمند چینی کرده است که در آن نقوش و تصاویر هنری بر پوسته تخم مرغ حکاکی می شوند .

سینا پرس : یکی از صنایع دستی و هنرهای ویژه در کشور چین ، طراحی و تصویر سازی روی پوسته ظریف تخم مرغ است . این آثار هنری در مرکزی فرهنگی واقع در شهر Shizuishan که در بخش شمال غربی منطقه خود مختار Ningxia Hui قرار دارد ساخته می شوند . نام هنرمندی که این آثار هنری متفاوت و شگفت انگیز را تولید می کند ، مینگ ژیا Ming Xia است .

این هنرمند چینی ادعا می کند که به مدت ده سال در این تکنیک هنری تمرین کرده و قلمزنی های وی بر پوسته تخم مرغ حاصل سال ها تمرین و ممارست است . در این هنر ، هنرمند با استفاده از قلم ها و تیغه های بسیار کوچک ، بر پوسته سه میلیمتری تخم مرغ ، نقوشی را طراحی می کند . این کار به دلیل نازک و شکننده بودن پوسته تخم مرغ ، بسیار دشوار است و این هنرمند چینی به طور معمول برای ساخت هر اثر هنری خود ، زمانی بالغ بر سه روز را صرف می کند . در حال حاضر نمایشگاهی از آثار این هنرمند در  مرکز فرهنگی شهر Shizuishan دایر شده است که از روز چهارم فوریه برابر با پانزدهم بهمن ماه آغاز به کار کرده است .

منبع

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]