کد خبر : 12795 یکشنبه 11 مرداد 1394 - 17:25:31
تبدیل-فاضلاب-مجتمع‌های-مسکونی-به-آب-کشاورزی

تبدیل فاضلاب مجتمع‌های مسکونی به آب کشاورزی

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: ستاد توسعه زیست فناوری طرحی دارد که بر اساس آن می تواند فاضلاب مجتمع های مسکونی را به آب کشاورزی تبدیل کند.

به گزارش مهر، دکتر مصطفی قانعی درباره فعالیت های این ستاد در حوزه تصفیه آب، بیان کرد: ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی بر اساس طرحی که توسط متخصصان داخلی تهیه کرده است، این توانمندی را دارد که فاضلاب مجتمع های مسکونی را تصفیه و به آب کشاورزی تبدیل کند.

وی افزود: آب تصفیه شده از فاضلاب را می توان برای آبیاری گلخانه های مجتمع ها و یا پارک های اطراف آنها استفاده کرد تا از این طریق از هدر رفت آب های شرب جلوگیری شود.

به گفته قانعی، از این سیستم در تمام دنیا استفاده می شود و یک دانش کاربردی است که متخصصان ایرانی نیز به این فناوری دست یافته اند و می توانیم از این فناوری در مجتمع های مسکونی و صنعتی کشور استفاده کنیم تا سهم کوچکی در صرفه جویی آب داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برای کاربردی و تجاری کردن این فناوری با شهرداری تهران نیز مذاکراتی داشته ایم که در صورت همکاری و اعلام همکاری این سازمان می توانیم از فناوری تبدیل فاضلاب به آب کشاورزی در مجتمع های مسکونی بهره برداری کنیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به وجود تعداد بالای مجتمع های مسکونی در کشور، گفت: با توجه به اینکه هر روز بر تعداد مجتمع های مسکونی افزوده می شود استفاده از این طرح می تواند مصرف آب را تا حدی کاهش دهد.

کلید واژه ها: فاضلاب - آب کشاورزی -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]