کد خبر : 11887 دوشنبه 29 تیر 1394 - 15:57:23
اتصال-مستقیم-پای-مصنوعی-به-استخوان

اتصال مستقیم پای مصنوعی به استخوان

سیناپرس: محققان آمریکایی پای مصنوعی جدیدی را طراحی کرده‌اند که بطور مستقیم به استخوان پا متصل شده و می‌تواند تغییرات عمده‌ای در زندگی افراد معلول ایجاد کند.

بیشتر پروتزهای مصنوعی به یک قسمت فنجان‌مانند برای اتصال به بدن نیاز دارند، اما برخی افراد معلول فاقد اندام کافی در قسمت قطع عضو برای اتصال پروتز هستند. دستگاه OPRA این مشکل را از طریق اتصال مستقیم پروتز به استخوان محل قطع عضو فراهم کرده است.

این دستگاه طی دو عمل جراحی نصب می‌شود؛ در عمل نخست یک تثبیت‌کننده (فیکسچر) سیلندری‌شکل مستقیما در قسمت باقی مانده عضو قطع شده کاشته می‌شود. این ایمپلنت از جنس تیتانیوم ساخته شده و توسط بدن رد نمی‌شود.

پس از گذشت شش ماه و با رشد بافت در اطراف ایمپلنت، یک میله به تثبیت‌کننده متصل شده و از پوست خارج می‌شود. این میله براحتی در داخل پروتز پای مصنوعی جای گرفته و محکم می‌شود. فرد معلول به یک دوره شش ماهه آموزش قبل از نصب پروتز سفارشی نیاز دارد.

دستگاه OPRA برای سایر عضوهای قطع شده مانند بازو و دست نیز کاربرد دارد، اما سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تنها برای پای مصنوعی مخصوص بزرگسالان با قطع عضو از زیر زانو تأییدیه تولید صادر کرده است.

نگرانی عمده درخصوص پروتزها با قابیت اتصال به استخوان، خطر بروز عفونت است.

منبع

 

کلید واژه ها: پای مصنوعی - پروتز - ایمپلنت -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها