کد خبر : 11578 سه شنبه 23 تیر 1394 - 08:05:00
طراحی-و-تولید-رادیولوژی-دیجیتال-توسط-محققان-ایرانی-انجام-شد

توسط محققان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

طراحی و تولید رادیولوژی دیجیتال توسط محققان ایرانی انجام شد

سیناپرس: محققان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دستگاه رادیولوژی دیجیتال را بومی سازی، طراحی و تولید کردند.

مدیرعامل شرکت بهیار صنعت سپاهان گفت: در پیشرفت فناوری، سیستم‌های رادیولوژی آنالوگ جای خود را به رادیولوژی دیجیتال داده‌اند و روش‌های مختلف تصویربرداری به عنوان بخش جدایی ناپذیر در تشخیص بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه ساخت ایران نصف قیمت مشابه خارجی است

 مدیرعامل شرکت بهیار صنعت سپاهان در خصوص این فناوری به خبرنگار سیناپرس گفت: دستگاه رادیولوژی دیجیتال شامل اجزایی از جمله مولد اشعه ایکس، ژنراتور مولد اشعه ایکس، آشکارساز اشعه ایکس و مکانیک دستگاه شامل ستون و تخت و ...... است.

وی تاکید کرد: قیمت تمام شده ساخت این دستگاه نصف نمونه های مشابه خارجی است. همچنین گفتنی است دستگاه رادیولوژی دیجیتال تولید این شرکت بین یک و نیم میلیارد تا دو میلیارد ریال قیمت گذاری شده است و نمونه های مشابه خارجی این دستگاه که بیشتر ژاپنی یا آلمانی است حدود سه و نیم تا چهار میلیارد ریال قیمت دارد.

فرید نجات بخش افزایش تصاویر بایگانی و سیستم‌های ارتباطی(pacs)، افزایش کیفیت تصاویر موثر، استفاده از تشعشع دهی کم برای تولید کیفیت بالای تصاویر اشعه ایکس را از جمله مزیت‌های این دستگاه دانست.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان افزود: استفاده از سیستم‌های تشخیص خودکار، صرفه جویی در وقت، حذف فیلم رادیوگرافی و سیستم‌های ظهور و ثبوت و تاریکخانه، عدم نیاز به تکرار تصاویر مات و استفاده از مزایای پرونده الکترونیک از دیگر ویژگی‌های این فناوری است.

وی همچنین گفت: با دستیابی به تکنولوژی تولید و آشکارسازی اشعه ایکس، امکان تولید تجهیزات دیگر نظیر CT اسکن، C-Arm و نیز فراهم می‌شود.

نجات بخش اظهار کرد: دستگاه رادیولوژی دیجیتال از سوی اداره کل نظارت وارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی به آزمایشگاههای مرجع جهت اخذ پروانه استاندارد معرفی شده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها