کد خبر : 11209 سه شنبه 16 تیر 1394 - 11:21:24
کرونا-به-فیلیپین-رسید

کرونا به فیلیپین رسید

درحالیکه وحشت از بیماری کرونا هنوز در کره جنوبی سایه افکنده است،مسوولان فیلیپین تایید کردند، دومین فرد مبتلا به سندرم تنفسی خاورمیانه را که مردی 36 ساله بوده شناسایی کرده اند.

 مسوولان حوزه سلامت و بهداشت فیلیپین در یک کنفرانس خبری اعلام کردند که فرد مبتلا از سفر به دبی بازگشته بود، 14 روز پس از ابتلا به بیماری مورد شناسایی قرار گرفته است و احتمالا همین امر سبب انتقال این ویروس به دیگران شده است.طبق این گزارش تاکنون هشت نفر از افرادی که با بیمار در تماس بودند ، شناسایی و قرنطینه شدند، اما مسوولان فیلیپین می گویند شناسایی همه افرادی که در این چرخه قرار داشتند امکان پذیر نیست.

این مسوولان همچنین در پی 200 مسافری هستند که در چهارم ماه جولای همسفر این بیمار در بازگشت از دبی به این کشور بودند. اولین مبتلا یک پرستار زن بود که از عربستان به فیلیپین بازگشته بود.طبق این گزارش ویروس کرونا در آسیای جنوب شرقی و دور در حال گسترش است. آخرین آمار از کره جنوبی شامل بیش از 30 قربانی و حدود 200 نفر مبتلا بود.

دولت کره جنوبی که از سوی مردم متهم به کوتاهی و ناکامی در پیشگیری از این بیماری است، پیشتر با صدور بیانیه ای از آنان عذرخواهی و ابراز امیدواری کرد با کمک کارشناسان سازمان بهداشت جهانی و حمایت مردم این بیماری را تحت کنترل بگیرد، موضوعی که البته تاکنون رخ نداده است.
واکسن ویروس کرونا MVA-MERS-S نام دارد و آماده آزمایش های انسانی است. ویروس سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) که از خانواده ویروس کرونا است، برای اولین بار در سال 2012 میلادی در عربستان شناسایی شد.

ویروس های کرونا یک خانواده بزرگ از ویروس ها هستند که سبب بروز طیف وسیعی از بیماری ها، از سرماخوردگی گرفته تا سارس، می شوند. ویروس های این خانواده عامل بسیاری از بیماری های حیوانی نیز هستند. به نظر می رسد که بروز این بیماری از یک الگوی فصلی پیروی می کند و شیوع آن بین ماه های مارس تا آوریل بیشتر است. به گزارش ایرنا از ساینس،این ویروس از عربستان به آمریکا و آلمان راه یافت و اکنون پس از کره جنوبی در فیلیپین شیوع پیدا کرده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]