کد خبر : 10319 چهارشنبه 03 تیر 1394 - 03:36:51
ژلی-که-خونریزی-را-بند-می-آورد

ژلی که خونریزی را بند می آورد

یک مخترع ژلی تهیه کرده است که خونریزی را زود بند می آورد و زخم را بهبود می بخشد.

 یک نوجوان 17 ساله در شرکت بیوتکنولوژی CEO ژلی را تولید کرده است که می تواند به راحتی خون ریزی محل آسیب دیدگی مصدومان را متوقف کند.

 بنا براین گزارش، این ژل از ماده ای از جنس پلیمر جلبکی ساخته شده است و زمانی که در مکان زخم شدگی فرد مالیده می شود، یک صفحه لختگی را در عرض 12 ثانیه تشکیل می دهد و در عرض چند دقیقه زخم مورد نظر را به طور دائمی بهبود می بخشد.
لاندولینا نوجوان 22 ساله ای است که توانسته در 17 سالگی این ژل را تولید نماید و می گوید:«سریعترین زمانی که ما توانستیم از این ابزار برای التیام زخم ها استفاده کنیم 12 ثانیه بود» همچنین اضافه می کند «امیدواریم که این ژل بتواند کمتر از 12 ثانیه هم زخم مصدومان را بهبود ببخشد».
هر لایه از ژل از تعدادی جلبک تشکیل شده است که این جلبک ها هر کدام از یک لایه  نازک پلیمری ساخته شده اند و کاربران می توانند این ژل را که پایه های علمی قوی نیز دارد به محل زخم تزریق کرده و باعث توقف خونریزی شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛همچنین این مخترع می گوید: فرقی نمی کند که این ژل را بر روی زخم پوست تزریق کنیم یا زخم های طحال و کبد و کلیه؛ به محض تزریق یک لایه ای لخته شده را در محل خونریزی تشکیل می دهد.
از مزیت های این ژل این است که می تواند از یک طرف محیط پاره شده را به هم بچساند و از طرف دیگر به بدن در تولید فیبیرین مورد نیاز برای جای زخم کمک نماید.
انتظار می رود که این ژل استفاده های زیادی را در پزشکی به وجود آورد.

کلید واژه ها: خونریزی - ژل - بیوتکنولوژی -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]