• نگاه-سیاستگذاران-به-پژوهش،-یک-نگاه-زینتی-است شنبه 06 دی 1393 - 13:29:13

  دکتر مهدی گلشنی در گفت و گو با سیناپرس:

  نگاه سیاستگذاران به پژوهش، یک نگاه زینتی است

  سینا‌پرس: استاد فیزیک دانشگاه صنعتی شریف گفت: نگاهی که از جانب سیاستگذاران به مقوله پژوهش وجود دارد، یک نگاه زینتی است. اسمش این است که کاری انجام شده اما صرف انجام کار کافی نیست. باید دید که هدف از انجام کار چیست؟

 • جایگاه-هنر-در-پیشرفت-و-توسعه-فرهنگ شنبه 29 آذر 1393 - 15:30:46

  جایگاه هنر در پیشرفت و توسعه فرهنگ

  سینا‌پرس: فرهنگ و هنر هر کشوری، رابطه نزدیکی با شناخت و حفظ هویت ملی آن کشور دارد و انسان بدون فرهنگ و هنر معنایی ندارد.

 • بررسي-معماري-معاصر-جهان-با-حضور-پروفسور-ديبا شنبه 22 آذر 1393 - 12:36:45

  بررسي معماري معاصر جهان با حضور پروفسور ديبا

  سینا‌پرس: دانشجويان و استادان معماري دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، با اصول طراحي و پیوند میراث فرهنگی با خلق آثار برجسته‌ معماري معاصر جهان آشنا شدند.

 • آیین-نکوداشت-علیرضا-طبایی-برگزار-می‌شود سه شنبه 11 آذر 1393 - 12:42:19

  همزمان با هفتادمین زادروز شاعر؛

  آیین نکوداشت علیرضا طبایی برگزار می‌شود

  سینا‌پرس: آیین نکوداشت علیرضا طبایی به مناسبت هفتادمین زادروز این شاعر و منتقد ادبی پیشکسوت با حضور جمعی از شاعران، نویسندگان و ادیبان کشور برگزار می‌شود.

 • آموزش-اخلاق-اقتصادي-راهي-به-سوي-توسعه-پايدار شنبه 08 آذر 1393 - 03:01:11

  آموزش اخلاق اقتصادي راهي به سوي توسعه پايدار

  سینا‌پرس: ابوالفضل پاسباني صومعه - دكتري اقتصاد و عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي، مجتبي لشني - دانشجوي كارشناسي ارشد علوم اقتصادي دانشگاه سيستان و بلوچستان در نخستين كنفرانس ملي آينده پژوهي، مديريت و توسعه که 22مهر 93 در شیراز برگزار شد،مقاله ای با عنوان « آموزش اخلاق اقتصادي راهي به سوي توسعه پايدار» را ارائه دادند،که به چکیده ای از این مقاله در اینجا می پردازیم.

 • آينده-پژوهي-از-منظر-قرآن-و-روايات-اسلامي-دستورالعملي-جامع-براي-آينده-جهان شنبه 08 آذر 1393 - 02:55:25

  آينده پژوهي از منظر قرآن و روايات اسلامي دستورالعملي جامع براي آينده جهان

  سینا‌پرس: نرگس سعيديان ، سيد حسن خليلي حسين ابادي ، سيد احمد خليلي از دانشگاه آزاد اسلامي در نخستين كنفرانس ملي آينده پژوهي، مديريت و توسعه که ۲۲مهر ۹۳ در شهر شیراز برگزار شد ،مقاله با عنوان « آينده پژوهي از منظر قرآن و روايات اسلامي دستورالعملي جامع براي آينده جهان» را ارائه دادند.گزیده ای از این مقاله را در اینجا مطالعه می کنید.

 • پژوهش-های-ادبی-در-روزگار-ما،-گاه-به-بیراهه-و-کج-راهه-لغزیده-است یکشنبه 02 آذر 1393 - 13:16:35

  علیرضا طبایی در گفت و گو با سیناپرس:

  پژوهش های ادبی در روزگار ما، گاه به بیراهه و کج راهه لغزیده است

  سینا‌پرس: علیرضا طبایی؛ شاعر و پژوهشگر ادبی گفت: پژوهش در زمینه هنر و ادبیات و به ویژه شعر در روزگار ما، دچار آسیب ها و نابسامانی و آشفتگی شده و گاه به بیراهه و کج راهه هم لغزیده است. اولین آفتی که پژوهش های ادبی را در چند دهه گذشته، بیمار کرده است، وجود کسانی است که بدون کمترین صلاحیت و بدون داشتن کمترین آگاهی و اهلیتی به کار سترگ پژوهش روی آورده اند.

 • گروه-پژوهش-های-میان-رشته-ای-قرآن-کریم-راه-اندازی-می-شود شنبه 01 آذر 1393 - 02:49:13

  رییس پژوهشکده فرهنگ و هنر و معماری جهاد دانشگاهی خبر داد:

  گروه پژوهش های میان رشته ای قرآن کریم راه اندازی می شود

  سینا‌پرس: رییس پژوهشکده فرهنگ و هنر و معماری جهاد دانشگاهی با اعلام خبر راه اندازی گروه پژوهش های میان رشته ای قرآن کریم در این پژوهشکده، گفت: پژوهشکده فرهنگ و هنر و معماری علاوه بر گروه های پژوهشی، دارای ۴ مرکز خدمات تخصصی است که این مراکز در واقع بازوهای اجرایی پژوهشکده هستند.

 • مهار-بیکاری-فارغ-التحصیلان-با-ایجاد-فضاهای-کسب-و-کار- سه شنبه 27 آبان 1393 - 05:36:49

  معاون پژوهشی دانشگاه علم و فرهنگ خبر داد:

  مهار بیکاری فارغ التحصیلان با ایجاد فضاهای کسب و کار

  سینا‌پرس: انجام پژوهش‌های پایه ای و کاربردی موتور حرکت و پیشرفت هر جامعه ای است. هرچند در وهله اول متوجه کاربرد پژوهش‌های پایه‌ای در زندگی روزمره مان نیستیم اما همین پژوهش ها می تواند در آینده زمینه «پژوهش کاربردی» در جامعه را فراهم کنند. پژوهش هایی که کاربرد آنها مستقیما متوجه مسایل ومشکلات جامعه بشری است.

 • تاثیر-آگاهی-از-هیجانات-درونی-بر-کاهش-وزن جمعه 23 آبان 1393 - 05:55:02

  تاثیر آگاهی از هیجانات درونی بر کاهش وزن

  سینا‌پرس: یک تحقیق جدید نشان می دهد که آگاهی درست فرد از هیجانات درونی می تواند کمک شایانی به او برای حفظ وزن ایده آل بکند. این یافته می تواند به اثربخش تر کردن شیوه های رایج کاهش وزن بیانجامد.