• -همکاری-روسیه-و-امریکا-در-زمینه-ماهواره-های-مخابراتی یکشنبه 05 بهمن 1393 - 14:07:09

  همکاری روسیه و امریکا در زمینه ماهواره های مخابراتی

  سینا‌پرس: کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده امریکا در نظر دارد با همکاری روسیه به اجرای طرحی بپردازد که توسط آن سیستم های اضطراری امریکا با کمک ناوبری دقیق گلوناس (GLONASS) و سیستم زمان بندی ماهواره ای روسیه با یک تماس تلفنی به شماره 911 از طریق تلفن های همراه ، به شناسائی مکان و یا مسیر فرد مخاطب بپردازند . برخی از مقامات امریکایی عضو کنگره این کشور به جهت به خطر افتادن امنیت ملی از تصویب چنین طرحی احساس نگرانی کرده اند .

 • قرارداد-یک-میلیارد-دلاری-همکاری-گوگل-و-شرکت-فضائی-Space-X یکشنبه 05 بهمن 1393 - 12:29:41

  قرارداد یک میلیارد دلاری همکاری گوگل و شرکت فضائی Space X

  سینا‌پرس: دو شرکت بزرگ اینترنتی و پژوهش های فضائی با کمک یکدیگر قصد اجرای پروژه ای جهت ارائه اینترنت در سطح جهانی را دارند . شرکت های گوگل و اسپیس ایکس Space X در نظر دارند تا در پروژه ای مشترک به راه اندازی اینترنت کم هزینه را در سراسر جهان بپردازند . در این طرح شرکت گوگل و شرکت فضائی اسپیس ایکس Space X در مراحل نهایی یک معامله یک میلیارد دلاری قرار دارند تا با این سرمایه گذاری ، شرکت فضائی اسپیس ایکس بتواند ساخت ماهواره های لازم را آغاز کند .

 • اطلاعات-جدید-درباره-به-روز-رسانی-ویندوز-10 یکشنبه 05 بهمن 1393 - 10:25:48

  اطلاعات جدید درباره به روز رسانی ویندوز 10

  سینا‌پرس: شرکت مایکروسافت، بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان اعلام کرد که نسخه جدید سیستم عامل ویندوز 10 برای اکثر نسخه های اخیر کاربران ویندوز ، بدون هیچ هزینه و به صورت رایگان ارتقا داده می شود. پیش بینی می شود که نسخه ویندوز عامل 10 در پاییز سال جاری وارد بازار شود و طرح رایگان ارتقای آن نیز تا یک سال ادامه داشته باشد .

 • روایت-داستان-«میرزا-کوچک-خان»-از-طریق-تولید-بازی-رایانه‌ای- سه شنبه 30 دی 1393 - 12:01:15

  در پارک علم و فناوری گیلان محقق شد

  روایت داستان «میرزا کوچک خان» از طریق تولید بازی رایانه‌ای

  سینا‌پرس: بازی یارانه‌ای با عنوان «مبارزان جنگل» از سوی محققان پارک علم و فناوری گیلان تولید شد که این بازی به روایت داستان زندگی میرزاکوچک خان جنگلی می‌پردازد.

 • سرمایه-گذاری-هنگفت-آمریکا-برای-هوشمندسازی-مدارس- چهارشنبه 28 آبان 1393 - 02:08:11

  سرمایه گذاری هنگفت آمریکا برای هوشمندسازی مدارس

  سینا‌پرس: دولت آمریکا قصد دارد سالانه 1.5 میلیارد دلار بیشتر از بودجه سالیانه برای آنلاین کردن مدارس سرمایه‌گذاری کند و این در حالی است که کمیسیون ارتباطات فدرال، برای اتصال کتابخانه‌ها و مدارس بیشتری به اینترنت، تنها به کمک شرکت‌های فناوری وابسته نیست.

 • -طراحي-نرم-افزار-اندرويد-هم-كد-ساز-تلفن-هاي-چهارمحال-و-بختياري-در-دانشگاه-شهركرد دوشنبه 26 آبان 1393 - 04:41:46

  طراحي نرم افزار اندرويد هم كد ساز تلفن هاي چهارمحال و بختياري در دانشگاه شهركرد

  سینا‌پرس: نرم افزار اندرويد هم كد ساز تلفن هاي استان چهارمحال و بختياري توسط انجمن علمي دانشجويي مهندسي نرم افزار دانشگاه شهركرد طراحي شد.

 • گوگل-ژنوم-مردم-جهان-را-ذخیره-می-کند سه شنبه 20 آبان 1393 - 23:37:51

  گوگل ژنوم مردم جهان را ذخیره می کند

  سینا‌پرس: گوگل این امکان را فراهم آورده که افراد تنها با پرداخت 25 دلار در سال نسخه ای از ژنوم خود را در فضای ابری (cloud) ذخیره کنند.

 • دستگاهی-برای-پایش-وضعیت-غذا-خوردن پنج شنبه 15 آبان 1393 - 06:28:37

  دستگاهی برای پایش وضعیت غذا خوردن

  سینا‌پرس: یک نوآوری جدید می تواند با شمارش تعداد دفعات جویدن غذا و عکس گرفتن از آن، اطلاعات ارزشمندی را در مورد سبک تغذیه ای فرد به تلفن همراه هوشمند ارسال کند.

 • ترسیم-نقشه-خواب-جهانی-اینترنت دوشنبه 28 مهر 1393 - 03:32:12

  ترسیم نقشه خواب جهانی اینترنت

  سینا‌پرس: به طرز عجیب و حتی غیرقابل باوری در بسیاری از نقاط جهان همزمان با فرارسیدن شب رایانه ها خاموش و به دنبال آن ارتباط با اینترنت نیز قطع می شود.

 • گام-جدید-برای-شارژ-تلفن-همراه-با-صدا یکشنبه 16 شهریور 1393 - 18:56:28

  گام جدید برای شارژ تلفن همراه با صدا

  سینا‌پرس: شیوه جدیدی که با استفاده از نانوفناوری به ایجاد جریان الکتریکی از صداهای مختلف می پردازد، می تواند فناوری شارژ تلفن همراه با استفاده از صدا را به زودی به بازار آورد.