• گزارش-ویدئوئی-از-ربات-چند-کاره-Vampire-Bat- دوشنبه 06 بهمن 1393 - 10:53:42

  گزارش ویدئوئی از ربات چند کاره Vampire Bat

  سینا‌پرس: پژوهشگران سوئیسی،نوعی ربات پرنده جدید طراحی کرده اند که قادر به راه رفتن بر روی زمین و همچنین پرواز در آسمان است. این ربات با الهام از خفاش ها ساخته شده و دارای سرعت پروازی 20 متر بر ثانیه است.

 • گزارش-ویدئویی-از-تلاش-های-مختلف-برای-ساخت-واکسن-ایدز- دوشنبه 06 بهمن 1393 - 09:04:53

  گزارش ویدئویی از تلاش های مختلف برای ساخت واکسن ایدز

  سینا‌پرس: علی رغم تلاش های بین المللی و آزمایش های متعدد،تاکنون واکسنی که به صورت قطعی جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری ایدز موثر باشد،ساخته نشده است وفعالیت ها برای ساخت درمان قطعی و پیشگیری از بیماری ایدز همچنان ادامه دارد.

 • ناسا-تصاویر-شگفت-انگیز-فضایی-را-در-سال-جدید-منتشر-کرده-است یکشنبه 05 بهمن 1393 - 09:06:39

  ناسا تصاویر شگفت انگیز فضایی را در سال جدید منتشر کرده است

  سینا‌پرس:

 • بررسی-ویژگی-های-ساختاری-آرواره-و-دندان-کوسه-ها شنبه 04 بهمن 1393 - 14:23:36

  بررسی ویژگی های ساختاری آرواره و دندان کوسه ها

  سینا‌پرس: تیمی مشترک با همکاری پژوهشگران و دانشجویان دو دانشگاه واشنگتن و کرنل در ایالات متحده آمریکا ، در پژوهش های خود ویژگی های ساختاری آرواره و دندان های کوسه ها را مورد مطالعه و بررسی قرار دادند . این تحقیقات نشان می دهد که کوسه ها دارای ساختار ریز میکروسکپی اره مانند در دندان هایشان بوده و البته این دندان های تیز به سرعت کند شده و با دندان های جدیدی جایگزین می شوند .

 • گزارش-تصویری-از-جزیره-لویتلا-دویمونDuymun-Luytla- پنج شنبه 02 بهمن 1393 - 09:10:20

  گزارش تصویری از جزیره لویتلا دویمونDuymun - Luytla

  سینا‌پرس: جزیره لویتلا دویمونDuymun - Luytla یکی از جزایر نوزده گانه ای است که در میان اسکاتلند و ایسلند واقع شده است . اگر چه این جزیره غیر مسکونی و از نظر اندازه نیز بسیار کوچک است ولی به دلیل نوع ساختار جغرافیائی و فرم خاص خود ، همواره مورد توجه قرار داشته و از سوی مردم محلی با نام های جزیره بستنی و جزیره قارچی خوانده می شود و البته گروهی نیز به دلیل شباهت این جزیره و ابرهای سفید بالای جزیره ، آن را با نام جزیره اتمی می نامند .

 • گزارش-تصویری-از-رستوران-رباتیک-در-چین چهارشنبه 01 بهمن 1393 - 13:18:49

  گزارش تصویری از رستوران رباتیک در چین

  سینا‌پرس: کشور چین که با سرعت بسیاری در حوزه علوم رباتیک در حال پیشرفت است ، شاهد عرصه های جدید حضور ربات ها در جامعه بوده و در تازه ترین خبرها عنوان شده است که رستورانی در شهر Hefei ، مرکز ایالت Anhui در شرق این کشور ، راه اندازی شده است که کلیه امور پخت و پز و ارائه خدمات به مشتریان در این رستوران توسط ربات ها انجام می شود .

 • گزارش-تصویری-از-مرکز-پژوهشی-محیط-زیست-دریائی-ونکوور- چهارشنبه 01 بهمن 1393 - 09:41:23

  گزارش تصویری از مرکز پژوهشی محیط زیست دریائی ونکوور

  سینا‌پرس: مرکز پژوهشی محیط زیست دریائی یا آکواریوم ونکور در پارک استندلی در ونکور کانادا قرار دارد . این آکواریوم یکی از مهمترین مراکز نگهداری و نمایش آبزیان دریایی و اقیانوسی است که امکاناتی فوق حرفه ای در این زمینه دارد و به بررسی رفتارهای جانوران آبزی می پردازد .

 • طراحی-برج-های-مسکونی-تصفیه-هوا-در-پاریس سه شنبه 30 دی 1393 - 19:11:32

  طراحی برج های مسکونی تصفیه هوا در پاریس

  سینا‌پرس: مقامات شهر پاریس با همکاری موسسه معماری Callebaut در نظر دارند تا به اجرای طراحی بپردازند که تا سال 2050 در آن انتشار گازهای گلخانه ای در این شهر به میزان 75 درصد کاهش پیدا کند . این موسسه طرحی از مجموعه هشت برج با تکنولوژی بسیار پیشرفته با تاکید بر طبیعت ، گیاهان سبز و طراحی پایدار را ارائه کرده است .

 • پرواززدگی-+-اینفوگرافی شنبه 27 دی 1393 - 19:56:22

  پرواززدگی + اینفوگرافی

  سینا‌پرس: سیناپرس: در مسافرت‌های طولانی‌مدت هوایی، به خاطر تفاوت زمان بین مبدا و مقصد، ساعت زیستی بدن دچار اختلال می‌شود. این پدیده را پرواز زدگی یا جت لگ (jet lag) می‌نامند.
  در اینفوگرافی زیر به بررسی این پدیده می‌پردازیم.

 • رنگین‌کمان-سلامت+اینفوگرافی پنج شنبه 25 دی 1393 - 19:53:14

  رنگین‌کمان سلامت+اینفوگرافی

  سینا‌پرس: میوه‌ها و سبزیجات رنگ‌های مختلف دارند. هر رنگی، به خاطر برخی مواد مغذی موجود در این محصولات ایجاد می‌شود. اما این رنگها نشان دهنده کدام سودمندی‌های میوه ها و سبزیجات است؟
  در اینفوگرافی زیر، پاسخ این پرسش را خواهیم یافت.